FAQ

Chemi Pure&Chemi Puree Elite

P: Jaki jest właściwy sposób na przepłukanie Chemi-pure/Chemi-pure Elite?

O: Po prostu trzymaj woreczek pod bieżącą wodą i delikatnie poruszaj nim aż woda stanie się czysta. Nie powinno to zająć więcej niż 5 minut. Resztki pyłu mogą być uwolnione po przepłukaniu do akwarium. Możesz zaobserwować lekkie zmętnienie; jest to jednak całkowicie normalne oraz nieszkodliwe i zniknie w krótkim czasie.

P: Jak ustalić odpowiednią dawkę chemii-pure/Chemi-pure Elite dla mojego akwarium?

O: Zalecenia mówią, aby użyć jedną torebkę na 150L. Zaleca się wziąć pod uwagę zmienność różnych akwariów. Na przykład wszystkie systemy różnią się w zależności od rzeczywistej objętości wody. Niektóre będą się różnić ze względu na ilość skały, żwiru, dekoracje itd. Trzeba rozważyć bio-obciążenie czy nie jest zbyt duże, czy akwarium nie jest przerybione. Różnice te będą również zależeć od ilości pokarmu oraz częstotliwości karmienia, jak również od ilości produkowanych odpadów. Trzeba uwzględniać też wiele różnych systemów filtracyjnych dostępnych obecnie na rynku. Niektóre z nich są o wiele bardziej skuteczne niż inne. Wszystkie te czynniki pomogą Ci określić, jaka ilość produktu będzie efektywna w stosunku do Twoich indywidualnych potrzeb.

P: Wielkość mojego akwarium wymaga użycia całego opakowania produktu, ale mój filtr nie ma wystarczająco dużo miejsca na włożenie całości. Co powinienem zrobić?

O: Dostępne są różne rozmiary opakowań Chemi-pure: 5oz, 10oz, 40oz. Chemi-pure Elite: 3oz, 6oz, 11oz dla potrzeb Twojego akwarium. Możesz śmiało użyć mniejszych opakowań i wymieniać je częściej.

P: Po jakim czasie najlepiej wymienić mój Chemi-pure/Chemi-pure Elite?

O: Wymiana jest rekomendowana co każde 4 do 6 miesięcy przy normalnym użyciu.

P: Co oznacza "NORMALNE" użycie?

O: Normalne użycie oznacza użycie w akwarium, które jest umiarkowanie zarybione w połączeniu z odpowiednią, skuteczną filtracją. Nie przekarmianie, a co za tym idzie mała produkcja odpadów. Jeśli zauważysz, że woda staje się mętna przełóż Chemi-pure / Chemi-pure Elite w inne miejsce.

P: Gdzie najlepiej umieścić mój Chemi-pure/Chemi-pure Elite, aby osiągnąć optymalne działanie w akwarium?

O: Dla największej efektywności powinien zostać umieszczony w miejscu o dobrym przepływie wody, równomiernie rozłożony dla maksymalnej wydajności.

P: Mam kilka małych akwariów. Chcę kupić największe opakowanie Chemi-pure/Chemi-pure Elite i podzielić je między zbiornikami. Są jakieś zalecenie odnośnie jak to zrobić?

O: Rekomendujemy nie otwierać pojedynczych porcji Chemi-pure/Chemi-pure Elite. Produkt łączy w sobie odpowiednie proporcje różnych składników, które jeśli zostaną zmienione mogą nie zapewniać optymalnej filtracji. Skuteczność będzie znacznie zmniejszona, a nawet produkt może stać się bezużyteczny w tym przypadku.

P: Czy Chemi-pure/Chemi-pure Elite pomoże wyregulować poziom pH w moim akwarium?

O: Utrzyma pH w Twoim zbiorniku na takim poziomie jaki jest w momencie jego dodania. Jeśli pH jest zbyt wysokie, lub niskie trzeba doprowadzić je do odpowiedniego poziomu przed dodaniem Chemi-pure, a następnie produkt utrzyma je na tym właśnie poziomie.

P: Czy mogę umieścić Chemi-pure w filtrze pod Bio-balami?

O: Chemi-pure będzie pracował prawidłowo w każdym miejscu z dobrym przepływem wody, tak aby woda przepływała przez woreczek i dokoła niego.

Polityka prywatności